TEAM

Bild av Andreas Lydell

Säljare Telecom och Hinderljus

Andreas Lydell

Telefon: +46 8 505 949 78

Bild av Rolf Elwin

Säljare Telecom och Hinderljus

Rolf Elwin

Telefon: +46 8 505 949 56

Bild av Christian Tiilikainen

Säljare Telecom

Christian Tiilikainen

Telefon: +46 8 505 949 23

Bild av Peter Forsström

Säljare Telecom

Peter Forsström

Telefon: +46 8 505 949 54

Bild av Ronnie Berglund

Säljare Snabbkoppling M42

Ronnie Berglund

Telefon: +46 8 505 949 57

Bild av Mikael Brink

Internationell säljare

Mikael Brink

Telefon: +46 8 505 949 42

Bild av Tobias Petersson

Marknadsförare

Tobias Petersson

Telefon: +46 8 505 949 00

Bild av Emelie Örjes

VD

Emelie Örjes

Telefon: +46 8 505 949 00

Bild av Helga Gustafsson

Kundtjänst

Helga Gustafsson

Telefon: +46 8 505 949 02

Skarvboxar

Skarvbox TST 240/70 12xSCD

Artikelnummer

11100453

E-nummer

5060444

Fakta om Skarvbox TST

  • Kors- eller mellankoppling för fiberkabel.
  • Lämplig som lätt tillgänglig mätpunkt.
  • Två öppna portar för kabelgenomföring.
  • Låsbar med låskåpa art nr 11 218 056, ingår ej.
  • Blindpluggar och kabelgenomföringar beställs separat.
Grundutförande
U-del TS
Lock 240/50/70/150
Stödring 240
O-ring 239.1x8 EPDM
Inredning
Smärgelduk
Kabelgenomföring oval inkl. krympslang och grenklämma
V-klamma 240
Torkmedel 10 g
Kartong 240/50/70/150
Arbetsinstruktion T240 Svenska/Engelska
Art. nr. E-nr. Kontaktpanel Multikassetter ingår 
11100451 50 604 43 12xSC Simplex 1
11100453 50 604 44 12xSC Duplex 2
11100455 50 604 45 24xSC Duplex 4
11100457 50 608 99 48xSC Duplex 4
Mellanstycke och fiber
Art. nr.
11348810 Mellanstycke SC Simplex Zr
11348812 Mellanstycke SC Duplex Zr
11348840 Mellanstycke SC/APC Simplex Zr
11348842 Mellanstycke SC/APC Duplex Zr
11348872 Mellanstycke SC Duplex MM
11349707 Pigtail SM SC/UPC 0,9 L=2,0 m
11349715 Pigtail SM SC/APC 0,9 L=2,0 m
11349760 Pigtail MM SC/PC 50/125 0,9 L=1,5 m
11349012 Fan-out 4x 10/125 SC/UPC 2,4 m
Produkt Artikelnummer E-nummer Telianummer
Blindförskruvning PG21 RS 11 208 010 5084305 A9528352/01
Kabelgenomföring TKT 7x7mm Metall 11 212 840 5060416
Kabelgenomföring TKT 7x7mm Plast 11 212 842 5060418 SXAA130231
Packboxnippel TKT M12x1 11 212 847 5060404
Kabelgenomföring TKN-O 4x 5,0-7,0 11 212 851 5060485 SXAA130368/O1
Kabelgenomföring TKN-O 2x 5,5-7,2 11 212 852 5060486 SXAA130368/O2
Kabelgenomföring TKN-O 4x 6,5-8,5 11 212 853 5060517
Kabelgenomföring TKN-O 4x 7,7-9,5 11 212 854 5060518 SXAA130368/O4
Kabelgenomföring TKN-O 2x 10-12,0 11 212 855 5060604 SXAA 130368/O3
Kabelgenomföring TKN-L 24x 1,8-4mm 11 212 860 5060519 SXAA130368/L24
Kabelgenomföring TKN-L 12x 4-7mm 11 212 861 5060525 SXAA130368/L12
Kabelgenomföring TKN-L 4x 7-9mm 11 212 862
Produkt Artikelnummer E-nummer Telianummer
Blindförskruvning PG21 RS 11 208 010 5084305 A9528352/01
Kabelgenomföringssats 6×6 11 212 018 5056203 SXAA130021
Kabelgenomföringssats 4×10 11 212 040 5056202 SXAA130022
Kabelgenomföringssats 1x10mm 11 212 050 5060406
Kabelgenomföringssats 2×10 11 212 060 5056201
Kabelgenomföringssats 3x12mm 11 212 070 5060405
Kabelgenomföringssats 2x18mm 11 212 100 5084304 A9528353
Kabelgenomföringssats 1x24mm 11 212 132 5060407 A9527575
Kabelgenomföringssats 1×30 11 212 145 5062191
Kabelgenomföringssats delbar 2x18mm 11 212 350 5060408 NCLA10129
Produkt Artikelnummer E-nummer Telianummer
Bygelfäste för vägg & tvärjärn 11 214 005 5084307 A9527571
Brunnfäste Uponor 11 214 020 5084438 A9527624
Brunnfäste Pipelife 1220/595 11 214 024 5077616
Stolpfäste för liggande box 11 214 030 A9528131
Produkt Artikelnummer E-nummer Telianummer
Verktygssats Telecombox 11 216 020 1649035 A9527574
Kassetthållare horisontell 11 216 100 5084311 NCLA10110
Kassetthållare vertikal 11 216 105 5084312 NCLA10111
Täthetstest Telecombox 240 11 216 115 1649038 LTPA10101
Låskåpa för hänglås 11 218 056 5084308
Svetsh enkelf 45mm Canusa 100 pack 11 218 346